FontExplorer.cz

Vše, co jste chtěli vědět o písmech...

FontExplorer.cz » Právní informace » Změna názvu písma

Změna názvu písma

Stránka: 1

Autor Příspěvek
CSOB
Host
Dobrý den,
je možné, abyste nám změnili název písma tak, aby se pod tímto novým, změněným písmem zobrazovalo v menu? Chtěli bychom například Frutiger změnit na CSOB(text). Kryje tuto upravu standardní licence?
Administrátor
Registrován: čen 2006
Příspěvky: 31
Standardní licence tuto úpravu nepokrývá. Ustanovení 2.2. Licenční smlouvy na Digitální písmo (dále jen EULA) ji jako změnu zakazuje, avšak s ohledem na ust. 2.4. EULA je možné „pokud se takové změny nebo úpravy stanou nezbytnými“ vyžádat si prostřednictvím autorizovaného distribučního partnera (DataLine Technology, s. r. o.) k legalizaci takových úprav předchozí písemný „souhlas a povolení“ společnosti Linotype Library GmbH (dále jen Linotype), a to na základě Žádosti o dodatečnou rozšířenou licenci a služby, jejíž vzor je přílohou EULA. Vlastní změnu resp. úpravu provede přímo Linotype nebo autorizovaný distribuční partner.
Dále si Vás dovolujeme upozornit, že „Frutiger“ je registrovaná ochranná známka spol. Heidelberger Druckmaschinene AG, a tak jakákoliv změna tohoto písma (bez přísl. souhlasu) by byla nejen porušením EULA, ale také porušením obecně závazných norem průmyslového práva (zákon č. 137/1995 Sb., o ochranných známkách)
_______________
Robert Černý
Administrátor

Stránka: 1

FontExplorer.cz » Právní informace » Změna názvu písma

FontExplorer.cz je poháněno systémem UseBB Program